Pomoc techniczna
Zagadnienia techniczne, które warto poznać
Na które koła zakładać łańcuchy śniegowe?

Jest wiele opinii na temat tego, na którą oś powinny być zakładane łańcuchy śniegowe. W rzeczywistości, należy je montować na osi z kołami napędowymi. Dla większości samochodów osoby z napędem na przednie koła będzie to oś przednia. W przypadku, kiedy samochód jest z napędem na tył, łańcuchy zakładamy na tylne koła. Samochody z napędem 4x4 wymagają montowania łańcuchów na kołach obu osi.
Ważne informacje:
- Jadąc samochodem z założonymi łańcuchami śniegowymi, nie można przekraczać prędkości 50 km/h.
- Aby chronić felgę przed uszkodzeniem od łańcucha, należy stosować specjalne plastikowe odbojniki. Odciągają one łańcuch od metalowej powierzchni felgi.

Porównujesz:
(0)
