JX.PL - bagażniki dachowe i uchwyty rowerowe

Pomoc techniczna

Zagadnienia techniczne, które warto poznać

Jak zbudowany jest łańcuch śniegowy

Jak zbudowany jest łańcuch śniegowy

Łańcuchy śniegowe zbudowane są z dużej liczby metalowych oczek połączonych ze sobą. Tworzoną one metalową siatkę, dokładnie oplatająca koło samochodu. W celu zapewnianie przyczepności na śliskiej drodze, ogniwa łańcuchów nie są łączone w okrągłe kształty, ale mają rombowo ukośny wzór, dzięki czemu lepiej wgryzają się w ziemię, oraz dokładniej przylegają do powierzchni opony.

Jakość łańcucha, przekłada się na jego ogólną przydatność w trudnych warunkach. Brane są tutaj pod uwagę dwie najważniejsze cechy. Materiał, z którego łańcuch został wykonany oraz solidność i dokładność połączenia. Pamiętając o tym, że łańcuchy śniegowe odpowiadają za nasze bezpieczeństwo zimą, przy zakupie nie należy kierować się niską ceną oferowaną przez łańcuchy z supermarketów.

Aurilis - belki i bagażniki bazowe Westfalia - haki holownicze Thule - boxy dachowe i uchwyty rowerowe Taurus - bagażniki dachowe i uchwyty do nart Mont Blanc - boxy i bagażniki samochodowe CAM - boxy na dach Inter Pack - uchwyty rowerowe i bagażniki na dach

Porównujesz:

(0)