JX.PL - bagażniki dachowe i uchwyty rowerowe

Pomoc techniczna

Zagadnienia techniczne, które warto poznać

Wygląd i budowa boxa dachowego

Wygląd i budowa boxa dachowego

Zanim zaczniemy wybierać bagażniki dachowe, należy spojrzeć do środka. Od oferowanej pojemności powinien być uzależniony nasz wybór. Bagażniki dachowe posiadają wewnątrz system elastycznych mocowań na paskach z regulacją. Pozwala to spiąć ciasno bagaże, aby zapewnić im stabilność podczas jazdy, również na zakrętach. Luzem wrzucony bagaż może się bowiem przemieszczać w boxie, zmieniając punkt ciężkości pojazdu. Negatywnie wpływa to na sposób prowadzenia samochodu. Wszystkie boxy, które dziś odnajdujemy w sklepach są zaprojektowane zgodnie z zasadami aerodynamiki. Ma to służyć redukowania oporów powietrza podczas prowadzenia samochodu, zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa.

Dolna część wnętrza boksów dachowych może posiadać również przetłoczenia i wyprofilowane wgłębienia. Umożliwia to lepsze rozmieszczenie bagażu w poszczególnych kieszonkach, a także zwiększa wytrzymałość bagażnika.

Niektórzy producenci oferują do swoich boxów dachowych dodatkowe akcesoria w postaci podstawek i wsporników do nart. Są one umieszczane wewnątrz bagażników, umożliwiając przewożenie nart w jego wnętrzu.

Aurilis - belki i bagażniki bazowe Westfalia - haki holownicze Thule - boxy dachowe i uchwyty rowerowe Taurus - bagażniki dachowe i uchwyty do nart Mont Blanc - boxy i bagażniki samochodowe CAM - boxy na dach Inter Pack - uchwyty rowerowe i bagażniki na dach

Porównujesz:

(0)