JX.PL - bagażniki dachowe i uchwyty rowerowe

Zastosowanie sakw rowerowych

Zastosowanie sakw rowerowych

Podróżowanie jest przyjemne, ale również kłopotliwe - zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebujemy zabrać ze sobą większą liczbę rzeczy. Przykładowo, można podróżować rowerem, mając plecak na plecach. Jednak nie jest to ani wygodne, ani zdrowe. Z tego też powodu producenci coraz częściej proponują nam różnego rodzaju torby bagażowe i podróżne, również takie, przeznaczone do rowerów każdego typu. Wśród tych najczęściej występujących możemy wyróżnić torby i organizery bagażowe, plecaki oraz sakwy do rowerów.


Torby bagażowe mają kształt klasycznej torby podróżnej i mogą być wyposażone w kółka. Idealnie sprawdzają się podczas podróży samolotowych, autokarowych i własnym samochodem. Ich regularny kształt prostopadłościanów ułatwia załadunek i efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni bagażowej. Torby takie mogą posiadać dużą liczbę wewnętrznych i zewnętrznych kieszeni, idealnych na schowanie drobiazgów. Torby bagażowe znanych i cenionych producentów, są również wyposażone w innowacyjne systemy - na przykład wentylacji. W celu stabilizacji zawartości, wewnątrz takich toreb znajdują się elastyczne regulowane paski, którymi zepniemy bagaż, aby nie przesuwał się w trakcja załadunku i podróży.


W przypadku kiedy wybieramy plecaki, warto upewnić się, czy nasze modele są wyposażone w regulowany pas biodrowy, dzięki któremu plecak będzie dobrze przylegał do ciała. Wygodnym rozwiązaniem może być również zewnętrzna kieszonka na butelkę wody - szczególnie wtedy, kiedy wybieramy się w dłuższą pieszą wędrówkę.


Sakwy rowerowe


Osoby lubiące podróżowanie rowerem, na pewno będą zainteresowane wygodnym rozwiązaniem, oferowanym przez sakwy rowerowe. Są to specjalne torby, których kształt i konstrukcja pozwala na zamontowanie ich do roweru. W zależności od kształtu, mogą być instalowane: na kierownicy, do ramy, a także na tylnym bagażniku i przy przednim kole. Sakwy posiadają prosty system mocowania, składający się z pasów z rzepami. Z uwagi na to, że w czasie jazdy sakwy mogą być zagrożone różnego rodzaju zanieczyszczeniami, wykonuje się je z trwałych i łatwych w czyszczeniu materiałów - bardzo często wodoodpornych.


Podobnie jak plecaki i torby bagażowe, tak i sakwy rowerowe mogą posiadać większą lub mniejszą liczbę kieszonek, ułatwiających kompletne zapakowanie wszystkich przewożonych przedmiotów. Dużą uwagę należy zwrócić między innymi na to, jakie zastosowano zapięcie w takich torbach. Zwykle są to zamki błyskawiczne. Dobrze, aby sakwy rowerowe posiadały zamki schowane pod warstwą materiału. dzięki temu kurz wzbijany w czasie jazdy nie będzie osiadał na powierzchni zamka i przedostawał się do środka, utrudniając jego otwarcie.


Niektóre sakwy rowerowe mogą również być wyposażone w odblaski - umieszczone z tyłu lub boku. Są one przydatne między innymi wtedy, gdy zamierzamy podróżować nocą, a torby znacznie wystają poza światło roweru.

Aurilis - belki i bagażniki bazowe Westfalia - haki holownicze Thule - boxy dachowe i uchwyty rowerowe Taurus - bagażniki dachowe i uchwyty do nart Mont Blanc - boxy i bagażniki samochodowe CAM - boxy na dach Inter Pack - uchwyty rowerowe i bagażniki na dach

Porównujesz:

(0)