JX.PL - bagażniki dachowe i uchwyty rowerowe

Do czego służą bagażniki dostawcze?

Do czego służą bagażniki dostawcze?

Samochody dostawcze często okazują się zbyt małe, aby przewieźć nimi wszystkie potrzebne przedmioty. Zwłaszcza takie, których długość jest większa od części ładunkowej samochodu. Wówczas nasza uwaga powinna być skupiona na bagażnikach dostawczych.


Swoim wyglądem są zbliżone do klasycznych bagażników mocowanych do relingów dachowych. W samochodach dostawczych, relingi jednak rzadko występują. Z tego powodu bagażnik dostawczy jest wyposażony w uchwyt, pozwalający na zamocowanie go do specjalnego korytka (rynienki odpływowej) na dachu. Niektóre samochody ? zwłaszcza te produkowane po roku 1995 mogą posiadać specjalnie wyprofilowane, fabryczne miejsca do montażu takich bagażników. Skorzystanie z nich jest gwarancją szybkiego i bezpiecznego montażu bagażnika.
Wyposażenie bagażników dostawczych


Bagażniki transportowe do samochodów dostawczych mogą być dostępne w wielu różnych modelach. Część bagażników transportowych wyposażona została w akcesoria do bagażników. Niektóre z nich są wyposażone w specjalną platformę, umożliwiającą rozlokowanie bagażu na całej powierzchni. Platformy posiadają specjalnie wyprofilowane boczne ścianki, dzięki którym bagaż może zyskać kilka dodatkowych punktów mocowania. Samo dno bagażnika jest tworzone albo przez poprzeczne belki, ażurową płytę lub specjalną wzmocnioną siatkę.


Co przewozić na takich bagażnikach?


Bagażniki dostawcze zostały stworzone do przewożenia każdego rodzaju ładunku. Dzięki temu bez trudu możemy przewieźć zarówno długie rury, jak i duże kartony. Aby ułatwić załadunek i rozładunek na dużą wysokość, jedna z poprzecznych belek bagażnika może być wyposażona w obrotową rolkę, po której łatwiej umieścić na dachu konkretny przedmiot. W niektórych przypadkach, bagażniki posiadają fabryczną drabinkę, po której można wejść na dach i przymocować dokładnie cały przewożony bagaż. Do mocowania bagażu wykorzystuje się elastyczne linki wykonane z wytrzymałego nylony lub gumy. Przy częstym eksploatowaniu, nie można zapominać o ich regularnej wymianie na nowe.

Aurilis - belki i bagażniki bazowe Westfalia - haki holownicze Thule - boxy dachowe i uchwyty rowerowe Taurus - bagażniki dachowe i uchwyty do nart Mont Blanc - boxy i bagażniki samochodowe CAM - boxy na dach Inter Pack - uchwyty rowerowe i bagażniki na dach

Porównujesz:

(0)