JX.PL - bagażniki dachowe i uchwyty rowerowe

Bagażniki rowerowe - podstawowe informacje

Bagażniki rowerowe - podstawowe informacje

Jazda na rowerze staje się coraz popularniejszym sportem, dostępnym dla wszystkich, bez względu na wiek. Wiosenne, letnie i jesienne wycieczki rowerowe za miasto to bardzo dobry sposób, aby aktywnie i przyjemnie spędzać wolny czas.


Rowery jednak trzeba w jakiś sposób przewieźć. Warto do tego celu wykorzystać bagażniki rowerowe, występujące w trzech odmianach. Pierwsze z nich to dachowe bagażniki, drugi to bagażniki rowerowe montowane do tylnego haka. Trzeci rodzaj to bagażniki rowerowe przymocowane do tylnej klapy. Który z modeli jest najlepszy i najwygodniejszy w użytkowaniu?


Bagażniki dachowe posiadają uniwersalny system mocowania, pozwalający zainstalować je do każdego rodzaju samochodu, wyposażonego w relingi dachowe. Bagażnik taki składa się z trzech głównych elementów - dwóch poprzeczek z regulowaną szerokością mocowania, oraz jednym lub kilku podłużnym belkom z uchwytem, do którego mocowany jest rower.


Bagażnik rowerowy

Co jednak zrobić, kiedy samochód nie posiada relingów? Pozostaje wybór bagażnika do zamocowania na haku holowniczym lub tylnej klapie. W zależności od konstrukcji i wyglądu samochodu, należy wybrać najlepsze rozwiązanie.
Oczywiście, dysponując hakiem, wygodniejszym rozwiązaniem będzie bagażnik mocowany do niego. Bagażniki takie występują w kilku popularnych wielkościach, pozwalających na jednoczesne przewożenie jednego lub większej ilości rowerów.


Aurilis - belki i bagażniki bazowe Westfalia - haki holownicze Thule - boxy dachowe i uchwyty rowerowe Taurus - bagażniki dachowe i uchwyty do nart Mont Blanc - boxy i bagażniki samochodowe CAM - boxy na dach Inter Pack - uchwyty rowerowe i bagażniki na dach

Porównujesz:

(0)